«Project-WC»

project-wc@ukr.net+38 (098) 097-87-46Українa, м. Київ, проспект Визволителів, 1

Як вирішити проблему каналізації на дачі

Для комфортнішого проживання на дачі, в котеджі або заміському будинку не обійтися без каналізації. Які варіанти вирішення цього завдання можливі, розповімо у статті.
Как разрешить проблему канализации на даче

Види каналізацій

До основних способів очищення відноситься станція, туалет, вигрібна яма, пластиковий септик або септик із бетонних кілець. Поговоримо про особливості їх використання детальніше.

Одним із середньовічних рішень залишається звичайний туалет. Але це досить незручно. При цьому зробити такий пристрій просто. Достатньо викопати яму і зробити щось схоже на кабінку. Ви ж не робитимете таких справ на відкритому просторі, як мінімум це дискомфортно. Раніше такий метод називали «зручності на вулиці» і напевно багато хто пам’ятає ці незручності. У чому переваги цього? Невисока ціна, така каналізація не коштуватиме вам великих грошей.

Сам проект легко реалізувати, не потрібно спеціальних умінь. Які мінуси? Це відсутність очисної системи, забруднення природи, запахи, а також використання може бути некомфортним в холодну пору року, є ризик замерзнути. Зважуйте всі позитивні та негативні моменти перед тим, як вибрати подібний спосіб.

Що стосується вигрібної ями – це також не найкращий вибір. Плюс у тому, що зробити таку конструкцію не складно. Відходи відводяться через трубу, розміщену поряд із будинком. Дно ями засипають гравієм, стінки зміцнюють будь-яким матеріалом, наприклад, шифером, цеглою, і навіть бетонують. Такий спосіб не зовсім сучасний, але має місце досі існувати. Якщо оберіть цей варіант, враховуйте відразу, що пікнік поруч із таким місцем неможливий і навряд чи такі запахи взагалі можуть сподобатися комусь, наприклад, вашим сусідам. Крім цього, негерметична конструкція ями може завдати шкоди ґрунтовим водам.

Як у цьому випадку працює система очищення? Туалети та вигрібні ями відкачуються в міру їхнього заповнення. Приїжджає спеціалізована машина та робить свою роботу. Проектуючи такі види каналізації, наперед подбайте про те, щоб машина змогла близько під’їхати до місця відходів. Відразу скажемо, що процедура вкрай неприємна. Для особливо чутливих людей, рекомендуємо в цей час триматися на відстані та попередити оточуючих та близьких.

Деякі люди використовують накопичувальні ємності, вони схожі на вигрібну яму. Після накопичення нечистот, їх також відкачують спеціальною машиною. Як правильно підібрати розміри накопичувальної ємності? Тут важливо розуміти, скільки людей проживає в будинку, і як часто відбуватиметься відкачування відходів.

Зверніться за допомогою до фахівців, вони розрахують необхідний обсяг ємності. Не забудьте зважити на суму, яку вам доведеться заплатити за цю роботу. Все ж ємність відрізняється екологічністю, оскільки відходи не стикаються з грунтом і не шкодять середовищу. Мінусом може бути те, що доведеться часто викликати машину, щоб відкачувати відходи. Так, і ціна на встановлення не дешева. Вообщем треба зіставити «за» і «проти» і прийняти правильне рішення.

Септик – поширений та сучасний метод очищення. Його виготовляють із різних матеріалів, таких як, пластик, бетон, метал. При виборі, орієнтуйтеся на кількість осіб, які проживають на дачі. Розрахунки за обсягом бажано довірити майстрам, щоби не помилитися.

Професіонали радять брати септик із запасом. Такий підхід позбавить вас зайвих занепокоєнь на випадок, якщо гості захочуть затриматися у вас довше, ніж ви планували.

Вибираючи септик, варто врахувати рівень ґрунтових вод на вашій дачній ділянці. Якщо він високий, вони потраплятимуть у нього та заповнюватимуть дуже швидко. Це не приємна ситуація, але, на жаль, найчастіша на дачній ділянці. Монтажні роботи довірте спеціалістам. Так надійніше. Не вірте рекламі, що є септики без відкачування. Куди подіться тоді відходи? Це велике питання.

Станція біологічної очистки – найбільш популярний вид очищення. Як і за інших видів каналізації, враховується кількість мешканців будинку, рівень ґрунтових вод, вибір моделі (обговорюється з майстром). Установка складна, потребує умінь. Тому знадобиться професійна допомога. Зручно тим, що станція функціонує навіть у зимовий час. Але є нюанси в експлуатації, наприклад, якщо ви не користуватиметеся нею тривалий час, слід призупинити її роботу.

Знайте, що будь-яка очисна система потребує обслуговування. Питання лише у його частоті, вартості, кількості зусиль. Радьтеся з фахівцями та впевнені, вони підберуть вам підходящий спосіб очищення, щоб вся ваша родина відпочивала на дачі у чистоті та комфорті.

Leave A Comment

Закажите обратный звонок

*Имя

E-mail

*Телефон

Message

Callback Request WordPress