«Project-WC»

project-wc@ukr.net+38 (098) 097-87-46Українa, м. Київ, проспект Визволителів, 1

Вигрібна яма – герметична та негерметична

Без каналізації неможливо уявити життя людини у світі. Однак не завжди є можливість зливати відходи каналізації в централізовану систему. Розглянемо у статті докладніше.

Выгребная яма - герметичная и негерметичная

Для ділянки дачі, заміського будинку, віддаленого селища доступу до неї немає. У такій ситуації найдешевшим варіантом буде будівництво вигрібної ями для зливу, очищення та переробки стічних вод. Вигрібні ями можуть бути герметичними та негерметичними.

Герметична вигрібна яма

Така яма робиться із цегли, пластикової ємності чи бетонних кілець. Назва говорить сама за себе. У ямі дно та стінки герметичні. По трубі до неї надходять усі стоки від будинку. Один-два рази на місяць таку яму потрібно викачувати спецмашиною.

Послуги машини асенізаторів не дешеві, тому власники намагаються утилізувати води каналізації методом ґрунтового доочищення.

Негерметична вигрібна яма

Щоб користуватися послугами з відкачування рідше відходів, вигрібну яму монтують без дна. Зібрати таку криницю можна з цегли, старих покришок від автомобіля або тих же кілець, відлитих з бетону. На дні може бути просто грунт або подушка, що фільтрує, з 3 шарів: піску, щебеню або гравію.

У стінках ями роблять отвори для кращої фільтрації. Так каналізаційні стоки через дно та стінки потрапляють у ґрунт для доочищення, а тверді відходи залишаються. Достатньо однієї-двох відкачок протягом року асенізаторською машиною цих відходів, що залишилися.

Такий варіант каналізації не вимагає великих матеріальних витрат і робиться дуже швидко своїми руками за кілька днів.

Однак він не цілком екологічний, особливо для великої родини. Проблема в тому, що, проникаючи в ґрунт, стічні води можуть змішуватися з водами, призначеними для споживання, особливо якщо другі проходять досить близько від каналізації.

Потрапивши в чисту воду, кишкова паличка та інші, не менш небезпечні мікроорганізми, можуть викликати серйозні проблеми у людей, які вживають цю воду. Сусіди також можуть висловлювати своє незадоволення.

Важливо розуміти, що негерметична каналізація часто використовується для тимчасового користування, доки не буде встановлена ​​герметична за всіма правилами.

Leave A Comment

Закажите обратный звонок

*Имя

E-mail

*Телефон

Message

Callback Request WordPress