«Project-WC»

project-wc@ukr.net+38 (098) 097-87-46Українa, м. Київ, проспект Визволителів, 1

Цікаві факти про каналізації

Здавалося б така важлива тема. Про неї ми так мало знаємо. Давайте подивимося, як раніше люди позбавлялися відходів. Цікаво? Поїхали.
Интересные факты о канализации

Як були справи з очищенням відходів у світі

Такі дані, можна сказати, таємні. Справа в тому, що в різних країнах поняття «каналізація» сприймалося по-різному.

Наприклад, у Франції не соромилися виливати відходи надвір. Уявіть, як це було неприємно. Але незабаром король так заборонив робити. Але це не зупинило багатьох жителів, вони продовжували позбавлятися нечистот колишнім шляхом. Трохи згодом стали з’являтися спеціальні, стічні канави. Тобто можна сказати, що проблема не вирішувалася.

Якщо подивитися на Англію, тут були свої нюанси. Їхня система очищення була вже більше схожа на ту, яка використовується в наші дні. Хоча виробничі відходи перебували у річці, що допустимо. Згодом тут стали будувати вигрібні ями, функціонально вони не були зручними.

Міфологічну основу стічних систем зрадили у Стародавньому Римі — це символ очищення. Бог відходів – Стертицій, води – Клоакіна, туалетів – Кріпить. Щоб ви розуміли, з’явилася навіть Венера Клоакіна – богиня каналізацій. Потім це була дренажна система, схожа на траншеї, які закопували, подекуди вони нагадували тунелі. Труби для каналізації робили із глини, свинцю, міді. Таку розкіш могли собі дозволити багаті люди. У громадських туалетах також використовували таку систему.

На думку одному з Римських імператорів спало відоме вираження: «Гроші не пахнуть» (Веспасіан). Його дуже засуджували за запровадження оплати за туалет у громадському місці. Мета імператора – на побудовані гроші покращити роботу каналізації, будувати нові тунелі, створювати труби. Придивившись, побачимо, що багато елементів Римської цивілізації збереглися й у наші дні. Коли Імперія впала, кілька років до цієї теми ніхто не повертався.

У 15 столітті виникла потреба впроваджувати очисні заходи у великих містах, у зв’язку з тим, що люди все більше хворіли, тому що відходи вчасно не утилізувалися. Багато смертей змусило уряд переглянути колишній уклад. Потім почали з’являтися дерев’яні труби, за їх справністю ретельно стежили. То були так звані трубні майстри.

Спеціальні люди (чистильники) збирали нечистоти у каналах за допомогою спеціальних інструментів. Таким людям платили зарплатню. Потім почали з’являтися каналізаційні люки. Там зображалися різні символи – перший друкарський верстат, символ міста, герб (у Німеччині, Великобританії).

Форма люків як кругла, так і квадратна, з текстовими посланнями, соціальними ситуаціями, чашкою кави. Люки прикрашали і витворами мистецтва. Але вони не стали популярними, невдовзі їх перестали використовувати. Водночас тенденція виливати відходи надвір продовжувала зберігатися. Мабуть, так було зручніше.

В Ірландії економили воду, тому кришка каналізації виглядала як пробка у ванній, що закриває злив.

У Чикаго, наприклад, тривалий час не було каналізації. Уявіть, які жахливі умови для життя. Місцева влада зважилася на кардинальні заходи – встановлення каналізації. Потрібно було провести багато робіт, люди навіть не помітили жодного руху, все робилося під землею.

Цікавий факт, що у Гонконгу не змивають туалет звичайною водою. Ухвалено одноголосне рішення – використовувати морську воду. У Китаї діють так само. Місцева влада вирішила, що нераціонально витрачати питну воду на унітаз.

У Японії з каналізаційних відходів видобувають цінні метали, у своїй застосовується спеціальне устаткування.

Впевнені, що стаття була для вас цікавою та корисною. Напевно, ви не думали, що ми живемо в епоху неймовірної цивілізації, коли каналізацію можна легко встановити та очистити. Це додає комфорту в наше життя та дозволяє берегти природу.

Leave A Comment

Закажите обратный звонок

*Имя

E-mail

*Телефон

Message

Callback Request WordPress