«Project-WC»

project-wc@ukr.net+38 (098) 097-87-46Українa, м. Київ, проспект Визволителів, 1

Що таке септик: види, переваги та недоліки

Септик – альтернатива каналізаційній системі. Є багато пропозицій на ринку про пластиковий, цегляний, залізобетонний, металевий або комбінований септик, але це що таке?
Что такое септик: виды, преимущества и недостатки

Опис

Септик є стаціонарною очисною спорудою для побутових стічних вод житлових будинків в умовах, коли немає централізованої каналізації. Конструкція споруди є два і більше внутрішніх відсіків в одному корпусі-баку.

Внутрішнє місце поділяється перегородками з висотою не так на весь об’єм. Робота споруди ґрунтується на елементарній гравітації: коли стоки надходять у перший відсік, з них осідають тверді та важкі сполуки та частки.

При заповненні першого відсіку стоки переливаються в другий, де процес повторюється і поглиблюється (очищення тут схоже на хімічний реактор-сепаратор). До останнього відсіку надходять відстійні та найчистіші стічні води.

Усередині корпусу можуть бути роздільники (трохи вище за основні перегородки – від плаваючих твердих забруднень при високому рівні стоків), патрубки і блокатори потоків.

Крім гравітації септик може задіяти різні бактерії та ферментні препарати. Їхня дія – біологічне розкладання та слабке хімічне розчинення стічних вод.

Види

Септик накопичувальний

Герметична помийна яма без виходу відстійних стоків – бак округлої або прямокутної форми. Очищається методом відкачування в асенізаторську машину, що викликається. Задіюється при нечастому або слабкому використанні каналізації – дача або садовий будинок.

Септик-відстійник

Має кілька камер, у яких виконується стратифікація стоків: на важкі речовини (осідають і розкладаються від дії бактерій), легкі (плавають у рідині) та рідина (наповнює камеру та перетікає у наступну). Остання камера може бути з відкритою підлогою – у вигляді ґрунту, в який всмоктується очищена вода.

Пристрій глибокого біологічного очищення

Також називається аераційним пристроєм. Від попереднього відрізняється відсутністю ґрунтової камери та наявністю системи подачі повітря. Кисень необхідний для швидкого розкладання забруднень та життя корисних бактерій. Для цього встановлюють електроустаткування. Такий септик має КПД до 98%.

Достоїнства і недоліки

Переваги:

  • продуктивність і режим роботи – при коректно підібраному обсязі не буде потрібно відкачування один або навіть кілька разів на рік;
  • цілорічність та всепогодність роботи;
  • екологічність – вода очищується і може переходити в ґрунт, а важкі забруднення через деякий час допускається вносити в компостну яму.

Недоліки:

  • потреба у відкачуванні хоча б раз на кілька років (навіть при регулярному видаленні мулу ємність відсіків має властивість заповнюватися);
  • догляд за станом (видалення мулу, додавання препаратів та бактерій), консервація перед зимою;
  • відділення від стоків великих відходів, пластмас і матеріалів, що не розкладаються, необхідність у максимальному зниженні кількості побутової хімії в стоках;
  • для аераційного пристрою потрібно підведення електроенергії (збільшення вартості конструкції та сервісу).

Leave A Comment

Закажите обратный звонок

*Имя

E-mail

*Телефон

Message

Callback Request WordPress