Чому у старих будинках часто забивається каналізація у ванній кімнаті?
Нерідко причиною постійних засорів каналізації в будинках “брежневського періоду” називають поганий догляд сантехнічних приладів. Розглянемо причини засмічення у цій статті.
Але насправді проблема набагато серйозніша, бо часто страждають навіть зразкові господарі, які:
- регулярно прибирають волосся зі зливного отвору;
- не допускають попадання харчових відходів у каналізацію;
- користуються вантузом;
- встановлюють на стік сіточки;
- ретельно миють ванну, раковину та кухонну мийку.
Навіть у таких поборників чистоти все одно може забиватися каналізація у ванній, причому іноді так, що доводиться викликати сантехніка. А справа ось у чому! Старі будинки не були розраховані на встановлення автоматичних пральних машин, тому для них не було передбачено окремого введення у горизонтальну каналізаційну трубу.
У квартирах із одним стояком на цій трубі «висіли» одразу кілька сантехнічних приладів. Складніша ситуація в тих квартирах, де послідовно були встановлені: миття, ванна, раковина. З мийки в зливний отвір потрапляли жир і земля від овочів, та якщо з ванни – волосся, і це роками налипало на стінки горизонтальної каналізаційної труби, зменшуючи її просвіт. А тут ще доводиться підключати додатковий пристрій, який до того ж примусово зливає воду!
Що виходить при підключенні ще одного приладу, що зливає воду примусово
Зазвичай вода горизонтальною трубою йде самопливом завдяки розташуванню під невеликим ухилом до введення в стояк. При підключенні пральної машини у ванній або кухні доводиться використовувати спеціальний сифон з бічним введенням, через який стічна вода йде вже не самопливом, а примусово, так як її викачує насос.
Отже, натиск води більше, і її нормального проходження потрібно більше перетин. В результаті часто вода піднімається в сифонах попутних сантехнічних приладів, а разом з нею звідти в русло каналізації потрапляють частинки жиру, землі, волосся та інших забруднень, що зібралися на дні відстійника.
Поступово ці забруднення осідають на стінках труби, помітно збільшуючи кількість мулу. І тоді тільки залишається, що викликати сантехніка, щоб прочистити каналізацію від крайнього приладу до введення в стояк.
Як правильно доглядати каналізацію, щоб вона менше забивалася?
Врятувати становище цілком реально, і при цьому не доведеться повністю перекладати в квартирі каналізацію. Та чи є сенс? Адже чавунні труби мають дуже великий термін придатності та іноді служать навіть понад сто років! Якщо потрібно наростити трубу, то завжди можна використовувати перехідники з пластику на чавун.
Але при цьому потрібно пам’ятати, що каналізація у ванній та кухні потребує догляду так само, як і самі сантехнічні прилади. Якщо ви регулярно миєте ванну та раковини, то не менш регулярно потрібно очищати і сифони. Просте прокачування вантузом може робитися часто, але так само з певною періодичністю варто розкручувати сифони та оглядати вміст відстійників. Цілком можливо, що вони вже повністю забиті і потребують ґрунтовного чищення. Особливо уважно потрібно поставитися до сифона, в якому влаштовано додаткове введення від пральної та/або посудомийної машини.
Також періодично потрібно використовувати сантехнічний трос, щоб прочистити каналізацію до введення стояка. На кінці троса потрібно закріпити відповідний йоржик або іншу насадку – яку порадить сантехнік. Після такої операції варто зняти з душу на гнучкому підведенні лійку, а саму підводку опустити безпосередньо в трубу і промити гарячою водою. Важливо стежити за натиском, щоб вода не виливалася назад. Так можна повернути майже до колишнього значення просвіт труби, і стоки з пральної машини перестануть підніматися у ванну та раковину.
Leave A Comment